ЗАГАЙПІЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ
ПІДГАЙЧИКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
78264 вул. Українська, 13, с. Загайпіль Коломийського району
Івано-Франківської області
тел.(03433) 65347, email: zagaypil.scool@ukr.net, код ЄДРПОУ 20566471
________________________________________________________________________________________________
Звіт про роботу гімназії за 2022-2023 навчальний рік.
У 2022-2023 навчальному році управління гімназії було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, створення безпечного освітнього середовища, створення належних умов для навчання і виховання здобувачів освіти, удосконалення змісту освітнього процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків.
Для забезпечення здійснення освітнього процесу в період жорстких карантинних вимог, спричинених розповсюдженням COVID-19 та під час воєнного стану для проведення уроків та комунікації з учнями та батьками педагоги активно використовували роботу у вайбер-спільнотах та mееt-конференціях, на платформі zoom.
Принцип доцільності і оперативності прийняття управлінських рішень адміністрації базувався на аналітичних даних, отриманих в ході внутрішньошкільного контролю. Адміністрація школи під час воєнного часу також проводила інформування вчителів через вайбер-спільноти та mееt-конференції.
На початок 2022-2023 навчального року у школі навчалося 104 здобувачі освіти. Укомплектовано 9 класів, середня наповнюваність класів – 11 учнів. У початковій школі сформовано 4 класи, старшій школі – 5 класів. Право громадян на доступну освіту реалізувалося шляхом запровадження різних форм навчання, однією з яких є навчання за індивідуальною формою (педагогічний патронаж, сімейна форма навчання, екстернат). Індивідуальним навчанням охоплено учнів, які на час війни виїхали за кордон.
За результатами навчання: - на наступний рік навчання переведено 91 учня 1-8-х класів;
– закінчили навчання у базовій школі – 13 учнів. Похвальний лист за високі досягнення у навчанні отримали 5 учнів .
У 2022-2023 навчальному році освітній процес у школі забезпечували 19 педагогів.
Кількість педагогічних працівників (за категоріями і педагогічними званнями):
- учителів вищої кваліфікаційної категорії – 10
- учителів першої кваліфікаційної категорії – 4
- учителів другої кваліфікаційної категорії – 4
- учителів – спеціалістів – 1
- мають педагогічне звання «учитель-методист» – 1
- мають педагогічне звання «старший учитель» – 4
Педагогічний колектив гімназії постійно працює над підвищенням рівня фахової майстерності. Учителі гімназії підвищували фаховий рівень в Івано-Франківському інституті післядипломної педагогічної освіти, на різноманітних освітянських онлайн-платформах.
Виховна робота у закладі освіти здійснювалась на засадах педагогіки співробітництва учнів, їхніх батьків та громадськості та спрямована на реалізацію Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті, Концепції громадянського виховання, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Концепції виховання дітей та молоді в національній системі освіти школярів, Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності, Національної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку та зміцнення моральних засад суспільства.
Сучасний зміст виховання в ЗЗСО — це науково обґрунтована система загальнокультурних і національних цінностей та відповідна сукупність соціально значущих якостей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, праці, природи, мистецтва, самої себе.
У 2022-2023 навчальному році заклад освіти спрямовував свою роботу на розвиток духовності, виховання патріотизму та поваги до історичної спадщини українського народу, формування здорового способу життя, загальнолюдських моральних цінностей.
У гімназії впродовж навчального року були сплановані та проведені різноманітні виховні тематичні заходи . Також у закладі освіти було сплановано та проведено уроки мужності, зустрічі учасниками бойових дій. Проводилися бесіди, години спілкування, конкурси творчих робіт. Важливим напрямком діяльності з охорони здоров’я дітей була робота з організації їхнього харчування.
У школі харчування учнів здійснювала Підгайчиківська сільська рада.
– для учнів 1-4-х класів – пільгових категорій - безкоштовно;
– для учнів батьки яких є учасника війни - безкоштовно .
На початку 2022-2023 навчального року видано накази по школі про організацію харчування дітей. Даними наказами призначено відповідальних за організацію харчування, розподілено обов’язки, затверджено списки дітей на безкоштовне харчування, затверджено режими і графіки харчування дітей у їдальнях.
Шкільний харчоблок має достатній рівень матеріально–технічного забезпечення, достатню кількість столового посуду та кухонного інвентарю, забезпечення проточною холодною та гарячою водою. Продукти харчування та продовольча сировина надходили із супровідними документами, які свідчать про їхні походження та якість (накладні, сертифікати відповідності).
Відповідно до діючих вимог заповнювався журнал бракеражу сирої та готової продукції. У журналі сирої продукції вказувався кінцевий термін. Добові проби лишаються щоденно.
Протягом останніх років приділяється багато уваги створенню безпечного освітнього середовища, сприятливих санітарно-гігієнічних умов навчання і праці. Силами працівників закладу приміщення та територія школи підтримувалася в належному санітарно-гігієнічному рівні, відрізнялася чистотою та охайністю. Своєчасно проводилися поточні ремонти. Питання охорони праці та безпеки життєдіяльності знаходяться на постійному контролі адміністрації навчального закладу, розглядаються на засіданнях педагогічної ради . На виконання ст. 4,5,8 Закону України «Про пожежну безпеку» у Загайпільській гімназії розроблено план евакуації на випадок пожежі. Заклад освіти забезпечено первинними засобами пожежогасіння, проте їх недостатньо, на всіх розетках перемінної напруги є маркування, здійснено перевірку заземлення та опору ізоляції, функціонують евакуаційні виходи, які вивільнені і мають вільний доступ до виходу. Окремо проводяться інструктажі з пожежної безпеки. В закладі освіти проводяться тематичні уроки, класні години, лекції та бесіди щодо протипожежної безпеки. Всі відповідальні за цивільний захист пройшли навчання. Ведуться журнали інструктажів з протипожежної безпеки. Учні ознайомлені з правилами поведінки під час повітряної тривоги та перебування в укритті. В класних журналах відмічається проведення відповідних інструктажів, бесід. Аналіз стану травматизму серед учнів Загайпільської гімназії за 2022-2023 н. рік свідчить про належний стан роботи з попередження дитячого травматизму. Випадків травмування учнів, нещасних випадків – не зареєстровано. На виховних годинах та батьківських зборах проводиться роз’яснювальна робота серед учнів та батьків для пропаганди основ здорового харчування. Медичне обслуговування учнів забезпечується медичною сестрою закладу освіти.
У підготовці до нового навчального року розпочали облаштовувати укриття. На даний час власними силами зроблено ремонт приміщень, в укритті створено всі умови для безпечного перебування учнів під час навчального процесу. Облаштовано туалети, місця для відпочинку, медична кімната, проведено інтер-нет, створено всі умови для навчання під час тривоги. Укриття забезпечено всім необхідним, медикаментами, питною водою, генератором та пальним до нього.
Аналіз результатів за минулий навчальний рік продемонстрував наступне:
- освітній процес має тенденцію до розвитку;
- діяльність адміністрації закладу спрямована на вдосконалення освітнього процесу та підвищення його ефективності;
- у гімназії використовують колективне обговорення отриманих результатів, колективний творчий пошук вирішення конкретних завдань. На підставі аналізу результатів адміністрація корегує наступні дії щодо досягнення поставленої мети;
- створюються умови для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, здібностей, потреб учнів;
- покращилася матеріально-технічна база;
- створено сприятливий психолого-педагогічний клімат.
Однак залишились певні питання, розв’язання яких слід продовжити, а саме:
- підвищення якості освітніх послуг;
- підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;
- підвищення ефективності співпраці з батьківською громадськістю;
- покращення навчання учнів в онлайн форматі;
- покращення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів старшої школи;
- забезпечення учнів 5 класу НУШ підручниками.